Gaspar has logged 554 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Rider

The Rider

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
Edit this entry  
26
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★½
Edit this entry  
25
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bath Tub

Bath Tub

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry