RSS feed for harrison

harrison has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guava Island

Guava Island

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Dragon Eyes

Dragon Eyes

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flying Guillotine II

Flying Guillotine II

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Flying Guillotine

The Flying Guillotine

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Main Event

The Main Event

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★½
Edit this entry  
09
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Screamers

Screamers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toby Dammit

Toby Dammit

1968
×
Read the review Edit this entry  
22
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
American Ninja 2: The Confrontation

American Ninja 2: The Confrontation

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
American Ninja

American Ninja

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Ninja

Ninja

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Organ

Organ

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Salt

Salt

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dagon

Dagon

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Edit this entry  
26
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pale Horse

The Pale Horse

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry