• Metal Lords

    ★★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★½

  • The Bubble

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • Mother/Android

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • VOIR

    ★★★★

  • A Sinister Sect: Colonia Dignidad

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★½

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★½

  • Pleasure

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Rose Island

    ★★

  • Trial 4

    ★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • High Score

    ★★★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★

  • Athlete A

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Chris Watts: Confessions of a Killer

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★