Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
29
Men in Black

Men in Black

1997
×
Edit this entry  
13
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
The Bubble

The Bubble

2022
×
Edit this entry  
09
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★½
Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Edit this entry  
20
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Neymar: The Perfect Chaos

Neymar: The Perfect Chaos

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Age of Samurai: Battle for Japan

Age of Samurai: Battle for Japan

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★
Edit this entry  
31
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★
Edit this entry  
30
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★½
Edit this entry  
29
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★
Edit this entry  
22
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★½
Edit this entry  
30
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
VOIR

VOIR

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Torment

Torment

1994
×
★★★
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Sinister Sect: Colonia Dignidad

A Sinister Sect: Colonia Dignidad

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
½
Edit this entry