Sort by

Daniel has logged 78 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★½
Edit this entry  
30
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
VOIR

VOIR

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Torment

Torment

1994
×
★★★
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Sinister Sect: Colonia Dignidad

A Sinister Sect: Colonia Dignidad

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
½
Edit this entry  
09
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Gia

Gia

1998
×
★★
Edit this entry  
11
The Dictator

The Dictator

2012
×
½
Edit this entry  
10
Species

Species

1995
×
★★
Edit this entry  
05
The Interview

The Interview

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★
Edit this entry  
23
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
High Score

High Score

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Edit this entry  
19
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Ghost

Ghost

1990
×
★★
Edit this entry  
16
Ghost

Ghost

1990
×
★★
Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
½
Edit this entry  
30
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Edit this entry