Sort by
  • Scream VI

    ★★★½

  • Flordelis: Em Nome da Mãe

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Christmas Full of Grace

    ½

  • The Noel Diary

    ★½

  • Christmas with You

    ★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Falling for Christmas

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Friday the 12th

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Racionais MC's: From the Streets of São Paulo

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Nanny

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • 7 Women and a Murder

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★★★

  • Mank

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★