• The Contractor

    ★★

  • The Batman

    ★★

  • Preserving Democracy: Pursuing a More Perfect Union

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★

  • The Guilty

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Ice Road

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Payback

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Tenet

  • The House in Between

  • Extraction

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Thunderbolt Fantasy: Bewitching Melody of the West

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sea Fever

  • Joker

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Solum

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Wonder Park

    ★★

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★★

  • Apollo 11

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Dead Center

    ★★

  • Clara

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★

  • Extinction

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Escape Plan 2: Hades

  • Hotel Artemis

    ★★★★★