Sort by

Chance has logged 23 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Life of Bees

The Secret Life of Bees

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Zodiac Killer

The Zodiac Killer

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Olympia Part Two: Festival of Beauty

Olympia Part Two: Festival of Beauty

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Olympia Part One: Festival of the Nations

Olympia Part One: Festival of the Nations

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kongo

Kongo

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Show Boat

Show Boat

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry