Sort by

Chance has logged 36 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suburbia

Suburbia

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Victim

Victim

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell's Heroes

Hell's Heroes

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Never Let Go

Never Let Go

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Posse

Posse

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elsa the Rose

Elsa the Rose

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Creatures

The Creatures

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vanishing Lion

The Vanishing Lion

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rue Daguerre in 2005

Rue Daguerre in 2005

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
More So-called Caryatids

More So-called Caryatids

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The So-Called Caryatids

The So-Called Caryatids

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fiancés of Macdonald Bridge

The Fiancés of Macdonald Bridge

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Damned

The Damned

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cast a Dark Shadow

Cast a Dark Shadow

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ô saisons, ô châteaux

Ô saisons, ô châteaux

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Les 3 Boutons

Les 3 Boutons

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dementia

Dementia

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bachelor and the Bobby-Soxer

The Bachelor and the Bobby-Soxer

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry