Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★
Edit this entry  
07
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★
Edit this entry  
05
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

1988
×
Edit this entry  
30
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Count Me In

Count Me In

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Deadly Legend

A Deadly Legend

2020
×
½
Edit this entry  
20
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
18
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kevin & Perry Go Large

Kevin & Perry Go Large

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★½
Edit this entry  
28
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Edit this entry  
16
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Pedal Movie

The Pedal Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Edit this entry