Jamie has logged 31 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hours

Hours

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

2004
×
★½
Edit this entry  
20
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
After Earth

After Earth

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Turbo: A Power Rangers Movie

Turbo: A Power Rangers Movie

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Master

The Master

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Colin

Colin

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Cleanskin

Cleanskin

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry