ℜ has logged 168 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ludo

Ludo

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Mind's Eye

The Mind's Eye

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Treatment

The Treatment

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidays

Holidays

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Dirty 30

Dirty 30

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Pee Mak Phrakanong

Pee Mak Phrakanong

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Clown

Clown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dentist 2

The Dentist 2

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Mr. Jones

Mr. Jones

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Outsider

The Outsider

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sisters

Sisters

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★
Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry