• A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

    ★★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Yuri Marçal: Honest Mistake

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★★

  • Too Old for Fairy Tales

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Whindersson Nunes: My Own Show!

    ★★★½

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★½

  • Lulli

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Porta dos Fundos: Te Prego Lá Fora

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Murilo Couto: 2021

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Private Desert

    ★★

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★½

  • Doutor Gama

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Emicida AmarElo Live in Sao Paulo

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★★

  • The Deep House

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bestia

    ★★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • O Caso Evandro

    ★★★★★

  • A Vida Depois do Tombo

    ★★★★

  • Get the Grift

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½