Hugo has logged 745 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
100 Yen Love

100 Yen Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Not Quite Dead Yet

Not Quite Dead Yet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fires on the Plain

Fires on the Plain

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mayor

The Mayor

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inside Men

Inside Men

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Prince Edward

My Prince Edward

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
6.9 Seconds

6.9 Seconds

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Story of Kale: When Someone's in Love

Story of Kale: When Someone's in Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sejuta Sayang Untuknya

Sejuta Sayang Untuknya

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Home with a View

A Home with a View

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Witness Out of the Blue

A Witness Out of the Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All the Things We Never Said

All the Things We Never Said

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Way Trip

One Way Trip

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Divine Move

The Divine Move

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Open Sky

Under the Open Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lupin the Third: The First

Lupin the Third: The First

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dolly Kitty Aur Woh Chamakte Sitare

Dolly Kitty Aur Woh Chamakte Sitare

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Romancing in Thin Air

Romancing in Thin Air

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
PTU

PTU

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sparrow

Sparrow

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Single: Part 2

Single: Part 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fulltime Killer

Fulltime Killer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghost Painter

Ghost Painter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Full Alert

Full Alert

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Like the Falling Rain

Love Like the Falling Rain

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malik & Elsa

Malik & Elsa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Running Out of Time

Running Out of Time

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mission

The Mission

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Firestorm

Firestorm

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Triangle

Triangle

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blind Detective

Blind Detective

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wild City

Wild City

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry