Hugo has logged 66 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raat Akeli Hai

Raat Akeli Hai

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ride Like a Girl

Ride Like a Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Orange

Orange

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Comes

It Comes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Liar and His Lover

The Liar and His Lover

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
After the Rain

After the Rain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Me to You

From Me to You

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Travelling Cat Chronicles

The Travelling Cat Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Story of Yonosuke

A Story of Yonosuke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Low Season

Low Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Our Times

Our Times

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trinity Traveler

Trinity Traveler

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dil Bechara

Dil Bechara

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bewakoofiyaan

Bewakoofiyaan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vicky Donor

Vicky Donor

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gulabo Sitabo

Gulabo Sitabo

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ali's Wedding

Ali's Wedding

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Madras Cafe

Madras Cafe

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mere Brother Ki Dulhan

Mere Brother Ki Dulhan

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Wednesday!

A Wednesday!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life in a Metro

Life in a Metro

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Qarib Qarib Singlle

Qarib Qarib Singlle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blackmail

Blackmail

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Karwaan

Karwaan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Omkara

Omkara

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Initiation Love

Initiation Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Detective Conan: Crimson Love Letter

Detective Conan: Crimson Love Letter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Submersion of Japan

Submersion of Japan

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bros

The Bros

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
37 Seconds

37 Seconds

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dignitate

Dignitate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mecca, I'm Coming

Mecca, I'm Coming

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Humba Dreams

Humba Dreams

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cat Cafe

Cat Cafe

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bunty Aur Babli

Bunty Aur Babli

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
English Vinglish

English Vinglish

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry