• American Carnage

  • Spiderhead

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Dashcam

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Goes By So Fast: A Mahal Film

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • No Exit

    ★★½

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Dark Glasses

    ★★★

  • Uncharted

    ½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Tourist

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994