Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Boondock Saints II: All Saints Day

The Boondock Saints II: All Saints Day

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★½
Edit this entry  
28
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★½
Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Athena

Athena

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Overnight

Overnight

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Suicide Kings

Suicide Kings

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Payback

Payback

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Payback

Payback

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mallrats

Mallrats

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Edit this entry  
14
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cold Wind Blowing

Cold Wind Blowing

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
How High

How High

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Running Man

Night of the Running Man

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Three Tough Guys

Three Tough Guys

1974
×
★★★
Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
The Passion of Darkly Noon

The Passion of Darkly Noon

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry