Hugo has logged 406 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
¡Folk! Una mirada a la música tradicional de Castilla y León

¡Folk! Una mirada a la música tradicional de Castilla y León

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
29
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Witch's Cradle

Witch's Cradle

1944
×
★★★★
Edit this entry  
22
At Land

At Land

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★½
Edit this entry  
19
Her Socialist Smile

Her Socialist Smile

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Look Then Below

Look Then Below

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Last City

The Last City

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Limits of Control

The Limits of Control

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Point and Line to Plane

Point and Line to Plane

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Liverpool

Liverpool

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hail, Sarajevo

Hail, Sarajevo

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Film Socialisme

Film Socialisme

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Umbracle

Umbracle

1972
×
★★★★
Edit this entry  
01
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Edit this entry