• Elvis

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • A Farewell to Ozark

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • La Cantera

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Time It Takes

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Cow

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Impossible Things

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★½

  • Halston

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • A Cop Movie

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★