Sort by

hugo has logged 28 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sodomites

Sodomites

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Secret of the Grain

The Secret of the Grain

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Respect

Respect

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fuck UK

Fuck UK

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lila Says

Lila Says

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry