• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Sharp Objects

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • The Girl on the Train

  • Your Name.

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★½

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • Burlesque

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Northanger Abbey

    ★★★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Matrix

  • Pride and Prejudice

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★