• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Scream

    ★★★½

  • Pinocchio: A True Story

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Steven Universe Future

  • Lupin III: The First

    ★★★★½

  • Helluva Boss

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Peter's To-Do List