Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Zog and the Flying Doctors

Zog and the Flying Doctors

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Zog

Zog

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fortune Favors Lady Nikuko

Fortune Favors Lady Nikuko

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Momotaro's Divine Sea Warriors

Momotaro's Divine Sea Warriors

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pigtails

Pigtails

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kick-Heart

Kick-Heart

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Li'l Spider Girl

Li'l Spider Girl

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Wardrobe Dwellers

Wardrobe Dwellers

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Oval x Over

Oval x Over

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Last Wish

A Last Wish

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
No Hard Feelings

No Hard Feelings

1976
×
★★★★
Edit this entry  
04
National Theatre Live: Prima Facie

National Theatre Live: Prima Facie

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Gruffalo

The Gruffalo

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
McEnroe

McEnroe

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gasland

Gasland

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Girlfriend's Wedding

My Girlfriend's Wedding

1969
×
★★★★
Edit this entry  
19
Taşkafa, Stories of the Street

Taşkafa, Stories of the Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Message of Stones - Hegyalja

Message of Stones - Hegyalja

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
The River

The River

1928
×
★★★★
Edit this entry  
18
Alternative 3

Alternative 3

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Price of Power

The Price of Power

1969
×
★★★½
Edit this entry  
17
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
Losing Sight of Shore

Losing Sight of Shore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The King of Pigs

The King of Pigs

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Window

The Window

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love Is Protein

Love Is Protein

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Crazeologie

Crazeologie

1954
×
★★★
Edit this entry  
15
This Year – London

This Year – London

1951
×
★★★½
Edit this entry  
15
Beside the Seaside

Beside the Seaside

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We the Ragamuffin

We the Ragamuffin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
bobbycrush

bobbycrush

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry