• Gorillaz: Song Machine Live From Kong

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Mimi

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • My Boss is a Serial Killer

    ½

  • Moxie

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Con-Heartist

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Riam Fighting Angel

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • School Town King

    ★★★★

  • My God Father

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Low Season

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Let It Snow

  • Midway

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Come and See

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★