Bambi has logged 152 entries for films during 2564.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gorillaz: Song Machine Live From Kong

Gorillaz: Song Machine Live From Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Boss is a Serial Killer

My Boss is a Serial Killer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
Edit this entry  
03
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Mimi

Mimi

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blackfish

Blackfish

2013
×
Edit this entry  
02
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Call

The Call

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hi, It’s Your Mother

Hi, It’s Your Mother

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Life in the Universe

Last Life in the Universe

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krabi, 2562

Krabi, 2562

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mundane History

Mundane History

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry