Sort by
  • Dick

    ★★★★

  • One for the Road

    ★★★

  • Mon-Rak Transistor

    ★★★★½

  • D.E.B.S.

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★½

  • Memoria

    ★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Rushmore

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Juno

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Donkey Skin

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Bring It On

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • My Girl

    ★★★★★