RSS feed for Nathan

Nathan has logged 44 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nancy

Nancy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lemon

Lemon

2016
×
Edit this entry  
27
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dig

Dig

2014
×
Edit this entry  
26
Real Gone

Real Gone

2015
×
Edit this entry  
26
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
Edit this entry  
26
Thursday Night

Thursday Night

2017
×
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
21
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
Edit this entry  
20
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry