• Her Smell

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • May the Devil Take You

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Witch in the Window

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Tau

    ★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Purl

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Braid

    ★★★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Nancy

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Summer of 84

    ★★½

  • The Night Eats the World

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Man with the Gray Elevated Hair

  • Watu Wote: All of Us

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Terrified

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½