Sort by

Humbly has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gangaajal

Gangaajal

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fan

Fan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bell Bottom

Bell Bottom

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bhoot Police

Bhoot Police

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Virus

Virus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Earth

Earth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kuruthi

Kuruthi

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shershaah

Shershaah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Revanche

Revanche

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baazigar

Baazigar

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Betaab

Betaab

1983
×
★★★
Edit this entry  
27
Mimi

Mimi

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ravening

Ravening

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Sarpatta Parambarai

Sarpatta Parambarai

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
Toofaan

Toofaan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malik

Malik

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Haseen Dillruba

Haseen Dillruba

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Gentleman

A Gentleman

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
Edit this entry  
19
Sherni

Sherni

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry