• The Gray Man

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • The 355

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • 70 Anos Esta Noite

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Most Dangerous Game

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★½

  • The Little Things

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Call

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★