Sort by
  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Ferdinand

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I Kill Giants

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • God's Own Country

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Thoroughbreds

  • Wind River

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★½

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • The BFG

    ½

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book