Hunter has logged 169 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Dark August

Dark August

1976
×
Read the review Edit this entry  
08
The General

The General

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blind Husbands

Blind Husbands

1919
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Man You Loved to Hate

The Man You Loved to Hate

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mayerling

Mayerling

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of Silicon Valley

Pirates of Silicon Valley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Return of the King

The Return of the King

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hollywoodland

Hollywoodland

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
FM

FM

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Child

The Child

1977
×
Read the review Edit this entry  
16
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grey Fox

The Grey Fox

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gamera the Brave

Gamera the Brave

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hammer

The Hammer

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gamera 2: Attack of the Legion

Gamera 2: Attack of the Legion

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gamera: Super Monster

Gamera: Super Monster

1980
×
Read the review Edit this entry  
09
Gamera vs. Zigra

Gamera vs. Zigra

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Gamera vs. Jiger

Gamera vs. Jiger

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry