• Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Lenin and the Other Story of the Russian Revolution

    ★★½

  • Logan

    ★★★

  • Eagles of Death Metal: Nos Amis (Our Friends)

    ★★★½

  • Bitter Harvest

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Journey to the West: The Demons Strike Back

    ★★★★

  • Scream for Me Sarajevo

    ★★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★

  • Silence

  • The Lost City of Z

  • The Founder

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Ignatius of Loyola

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★½

  • The Legend of Tarzan

  • Three

    ★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

  • A Quiet Passion

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Weiner

  • Love & Friendship

    ★★★★

  • 31

  • Space Cop

  • The Lure

    ★★½

  • Creed

  • In the Heart of the Sea

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • Sinister 2

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★★

  • Texas Rising

  • 1945: The Savage Peace

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Little Boy

  • Avengers: Age of Ultron

  • Orion: The Man Who Would Be King

  • Road Hard

    ★★½

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

  • The Interview

  • American Sniper

  • John Wick

  • Magician: The Astonishing Life and Work of Orson Welles

    ★★★

  • The Town that Dreaded Sundown

  • The Keeping Room

  • Love & Mercy

    ★★★★★

  • Housebound

    ★★★

  • Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

  • Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

  • Godzilla

  • Calvary

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Wolf of Wall Street

  • Oldboy

  • Saving Mr. Banks

    ★★★★★

  • Fading Gigolo

  • Don Jon

  • Blue Jasmine

  • The World's End

    ★★★★

  • Man of Steel

    ★★★★

  • This Is the End

  • Milius

  • Beware of Mr. Baker