Sort by

CatOfHell’sKitchen has logged 540 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Monos

Monos

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Stepdad

The Stepdad

2021
×
Edit this entry  
30
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★
Edit this entry  
29
Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

2022
×
★★
Edit this entry  
29
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
Edit this entry  
27
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Connect

Connect

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2022
×
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2022
×
Edit this entry  
24
Maraschino Ruby

Maraschino Ruby

2022
×
Edit this entry  
24
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
LEGO® Clutch Powers: Bad Hair Day

LEGO® Clutch Powers: Bad Hair Day

2010
×
Edit this entry  
24
LEGO: The Adventures of Clutch Powers

LEGO: The Adventures of Clutch Powers

2010
×
★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hulk

Hulk

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I Just Killed My Dad

I Just Killed My Dad

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Noah

Noah

2014
×
★½
Edit this entry  
19
No Game No Life: Zero

No Game No Life: Zero

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
No Game No Life

No Game No Life

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Deep Dive - A Special Edition of 20/20

Avatar: The Deep Dive - A Special Edition of 20/20

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Asleep

Dead Asleep

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Crime Scene: The Texas Killing Fields

Crime Scene: The Texas Killing Fields

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Black Adam: Saviour or Destroyer?

Black Adam: Saviour or Destroyer?

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Judgement

Judgement

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Cross Road

Cross Road

2014
×
Edit this entry  
13
Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Steamed Hams But Every Scene is a Different Animation Style

Steamed Hams But Every Scene is a Different Animation Style

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Bidoof's Big Stand

Bidoof's Big Stand

2022
×
Edit this entry  
12
Nimic

Nimic

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
½
Edit this entry  
09
The Hunger Games Collection

The Hunger Games Collection

×
Edit this entry