Sort by

CatOfHell’sKitchen has logged 61 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Rush

Rush

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Horsin' Around

Horsin' Around

2015
×
Edit this entry  
27
Go! Saitama

Go! Saitama

2021
×
Edit this entry  
25
Big Fish: Creature Features

Big Fish: Creature Features

2004
×
Edit this entry  
25
Big Fish: The Author's Journey

Big Fish: The Author's Journey

2004
×
Edit this entry  
25
Big Fish: Fathers and Sons

Big Fish: Fathers and Sons

2004
×
Edit this entry  
25
Big Fish: Edward Bloom at Large

Big Fish: Edward Bloom at Large

2004
×
Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
Read the review Edit this entry  
23
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fauci

Fauci

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Gaming Wall St

Gaming Wall St

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
New Order: Rox Box

New Order: Rox Box

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandala

Mandala

1971
×
★★★½
Edit this entry  
16
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
Edit this entry  
15
14th Arrondissement

14th Arrondissement

2006
×
Edit this entry  
15
True

True

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Tour Eiffel

Tour Eiffel

2006
×
Edit this entry  
15
Tuileries

Tuileries

2007
×
Edit this entry  
15
Le Marais

Le Marais

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Quais de Seine

Quais de Seine

2006
×
Edit this entry  
14
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Edit this entry  
11
South Park the Streaming Wars

South Park the Streaming Wars

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost City

The Lost City

2022
×
Edit this entry  
09
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry