RSS feed for Hunter
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Theatre Live: Small Island

National Theatre Live: Small Island

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Rest I Make Up

The Rest I Make Up

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunday Bloody Sunday

Sunday Bloody Sunday

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kika

Kika

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Passion

Passion

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High Heels

High Heels

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
National Theatre Live: This House

National Theatre Live: This House

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Street Scene

Street Scene

1931
×
★★★
Edit this entry  
23
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
AKA Jane Roe

AKA Jane Roe

2020
×
Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Back in Circulation

Back in Circulation

1937
×
Edit this entry  
19
Arise, My Love

Arise, My Love

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where Am I Going?

Where Am I Going?

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Torchy Blane.. Playing with Dynamite

Torchy Blane.. Playing with Dynamite

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Torchy Runs for Mayor

Torchy Runs for Mayor

1939
×
★★★
Edit this entry  
12
Torchy Blane in Chinatown

Torchy Blane in Chinatown

1939
×
★★
Edit this entry  
09
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
Becoming

Becoming

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Matador

Matador

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Front Page

The Front Page

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shubh Mangal Zyada Saavdhan

Shubh Mangal Zyada Saavdhan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★
Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Labyrinth of Passion

Labyrinth of Passion

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
Edit this entry  
04
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
★★★½
Edit this entry  
02
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry