• Shershaah

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • SCP: Overlord

    ★★★★

  • Ludo

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★★★

  • Tenet

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Togo

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • SCP: Dollhouse

    ★★★

  • Missing 411: The Hunted

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Sethum Aayiram Pon

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Uyare

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Furie

    ★★★½

  • Uri: The Surgical Strike

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★★

  • Soni

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Slender Man

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Raazi

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Rampage

  • Desert Foreigners

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Prospect

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Death Wish

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½