Sean-Paul has logged 95 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ashani Sanket

Ashani Sanket

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taal

Taal

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Postmaster

The Postmaster

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teen Kanya

Teen Kanya

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raazi

Raazi

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soni

Soni

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Visaranai

Visaranai

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Piku

Piku

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bajirao Mastani

Bajirao Mastani

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Udta Punjab

Udta Punjab

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maria Full of Grace

Maria Full of Grace

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Edit this entry