• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Gold

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The 355

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The First Wave

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Arthur Rambo

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Benediction

    ★★★★★

  • Dionne Warwick: Don't Make Me Over

    ★★★½

  • Scarborough

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Silent Land

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Huda's Salon

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★½

  • Out of Sync

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Official Competition

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • More the Merrier

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★