• The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Happiest Season

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • The Turning

  • Bombshell

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Creative Brain

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • How It Ends

  • Calibre

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Tiny Shoulders: Rethinking Barbie

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Take Your Pills

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Winchester

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Pain of Others

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★

  • Agua Viva

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½