Husbando has logged 80 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ogre

The Ogre

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pain of Others

The Pain of Others

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How It Ends

How It Ends

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
AlphaGo

AlphaGo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry