RSS feed for Huseyin

Huseyin has logged 267 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Vanishing Time: A Boy Who Returned

Vanishing Time: A Boy Who Returned

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Luck-Key

Luck-Key

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dolls

Dolls

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Edit this entry  
03
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ju Dou

Ju Dou

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Trolls

Trolls

2016
×
★½
Edit this entry  
31
24 Hour Movie Marathon VI: Return of the Marathon

24 Hour Movie Marathon VI: Return of the Marathon

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Detective

Phantom Detective

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Postacı

Postacı

1984
×
★★½
Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Flying Guillotine

The Flying Guillotine

1975
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★★★½
Edit this entry  
21
Coming to America

Coming to America

1988
×
Edit this entry  
20
Trading Places

Trading Places

1983
×
Edit this entry  
19
Lupin the Third: Farewell to Nostradamus

Lupin the Third: Farewell to Nostradamus

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
New Battles Without Honor and Humanity 3: Last Days of the Boss

New Battles Without Honor and Humanity 3: Last Days of the Boss

1976
×
★★★★
Edit this entry  
15
New Battles Without Honor and Humanity 2: Head of the Boss

New Battles Without Honor and Humanity 2: Head of the Boss

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
14
New Battles Without Honor and Humanity 1

New Battles Without Honor and Humanity 1

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Prison

The Prison

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Postacı

Postacı

1984
×
★★½
Edit this entry  
02
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Dirty Carnival

A Dirty Carnival

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
People in the Slum

People in the Slum

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sopyonje

Sopyonje

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
21
The Last Witness

The Last Witness

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Yumeji

Yumeji

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kagero-za

Kagero-za

1981
×
★★★★
Edit this entry