Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Edit this entry  
13
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
05
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
New Year's Eve

New Year's Eve

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Andor

Andor

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Le Mans 1955

Le Mans 1955

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Read the review Edit this entry  
05
Curve

Curve

2016
×
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Inside

Inside

2012
×
★★
Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
17
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry