RSS feed for Hwal

Hwal has logged 120 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Edit this entry  
29
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Edit this entry  
09
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Edit this entry  
20
CHiPS

CHiPS

2017
×
Edit this entry  
14
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Edit this entry  
10
Radius

Radius

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Quake

The Quake

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blindness

Blindness

2008
×
★★
Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Tau

Tau

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
25
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bully

Bully

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
Edit this entry  
02
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Edit this entry