Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★★
Edit this entry