Sort by

hannah has logged 120 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Queen: Days of Our Lives

Queen: Days of Our Lives

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Right Place, Wrong Tim

Right Place, Wrong Tim

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stomping Grounds

Stomping Grounds

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Playground

Playground

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
White Girl

White Girl

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry