Sort by

hannah ✟ *:・゚✧ has logged 135 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
Edit this entry  
13
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ouran High School Host Club

Ouran High School Host Club

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
White Lie

White Lie

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Dog Pound

Dog Pound

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
little bunny

little bunny

2016
×
Edit this entry  
29
Bunnyrabbit

Bunnyrabbit

2018
×
Edit this entry  
29
mask dog

mask dog

2018
×
Edit this entry  
29
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Nana

Nana

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
24
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
fluffy's third eye

fluffy's third eye

2016
×
Edit this entry  
23
cat city

cat city

2017
×
Edit this entry  
23
floatland

floatland

2018
×
Edit this entry  
23
Catscape

Catscape

2019
×
Edit this entry  
23
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
Edit this entry  
23
kittykat96

kittykat96

2017
×
Edit this entry  
23
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Collector

The Collector

2009
×
★★★½
Edit this entry