Sort by

Hypenswert has logged 230 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything is Love

Everything is Love

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Stepmother Is an Alien

My Stepmother Is an Alien

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unzensiert – Bushido’s Wahrheit

Unzensiert – Bushido’s Wahrheit

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mini's First Time

Mini's First Time

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry