RSS feed for hyperdawn
  • Color Out of Space

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Day Shall Come

  • Tumbbad

    ★★★½

  • Let the Corpses Tan

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Raw

  • This House Has People in It

  • Built-in Views

  • The Childhood of a Leader

  • Unedited Footage of a Bear

  • Atlantis

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • Computer Chess

  • Beyond the Black Rainbow

  • A Serbian Film

  • Four Lions

  • Triangle

    ★★½

  • Dogtooth

  • Antichrist

  • 13 Tzameti

  • Hard Candy

  • The Machinist

  • Primer

  • Oldboy

  • Love Actually

  • Elephant

  • The Room

  • Catch Me If You Can

  • Ju-on: The Grudge

  • Dark Water

  • My Wrongs 8245–8249 & 117

  • All About Lily Chou-Chou

  • Mulholland Drive

  • Audition

  • Pi

  • Cure

  • The Spanish Prisoner

  • Taste of Cherry

  • Lost Highway

  • Zone

  • Casino

  • Shallow Grave

  • Chungking Express

  • In the Mouth of Madness

  • 71 Fragments of a Chronology of Chance

  • Metal Skin

  • Naked

  • Glengarry Glen Ross

  • Homicide

  • Hardware

    ★★★★

  • Metropolitan

  • Close-Up

  • Begotten

  • Decalogue I

    ★★★½

  • Tetsuo: The Iron Man

  • The Vanishing

    ★★★★

  • Akira

  • A Short Film About Killing

    ★★★★

  • The Belly of an Architect

  • RoboCop

  • Engram

  • After Hours

    ★★★½

  • Grim

  • Secret Honor

  • Ghost

  • The Keep

  • Rumble Fish

  • Angst

  • Possibly in Michigan