Sort by
  • Dave Chappelle: The Dreamer

  • Scott Pilgrim Takes Off

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • Saw X

    ★★

  • The Killer

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • The Holdovers

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★½

  • Killers of the Flower Moon

  • May December

    ★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Born to Fly

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Devotion

    ★★★

  • Riceboy Sleeps

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

  • The Whale

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Air Force The Movie: Danger Close

  • Prey

    ★★½

  • Mozart from Space

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Showing Up

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Cairo Conspiracy

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Dreams have no titles

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Coma

  • Jackass Forever